Sugetiren Nakliyat iflas etti | Yakından Kumanda

SON DAKİKA

Yakından Kumanda

Sugetiren Nakliyat iflas etti

Sugetiren Nakliyat iflas etti
Bu haber 05 Şubat 2018 - 15:13 'de eklendi ve 7 kez görüntülendi.

Sektörün büyüklerinden Ahmet Sugetiren ve Kemal Sugetiren kardeşlerin kurduğu 55 yıllık Firma borç batağından kurtulamadı. Bünyesinde 1300 çalışan 600 adet tır ve dorse bulunan yağ ve gıda taşımacılığı yapan firma borç batağından kurtulmadı. Öz sermayesi 150 milyon olan firma 375 milyon borçla zor günler geçiriyor.

Son zamanlarda ödeme zorluğu çeken firma en son çare olarak konkordodoto ilan etti. Ortak arıyışlarının sonuçsuz kalması ve kredi başvurularının bugün itibari ile olumsuz olması firmanın çöküşünü engelleyemedi. Firmanın yönetim kurulu üyesi ve finanstan  sorumlu olan Burak Sugetiren en kısa sürede toparlanmak için bu yola başvurduklarını ve borçlu oldukları firmalara karşı en açık şekilde durumu anlattıklarını onların bilgisinde konkordato ilanı yoluna gittiklerini söyledi.

Yeni yatırımları ve lojistık üssü olarak Çanakkale Köprüsü yolu üzerinde bir yerle pazarlık aşamasında olduklarını söyledi. Zor günüleri atlattıktan sonra buranın hizmete girip ülkenin Avrupa’ya en yakın lojistik üssü olacağını söyledi .

Alacaklı oldukları firmaların çoğuna kayyumum atanması  ve ödemelerin gecikmesini neden olarak gösterdi 250 milyon vadesi gelmiş ve gecmiş alcak olduğunu söyleyen Burak Sugetiren yaklaşık altı ayda bu sorunun üstünden geleceklerini ve düze çıkacaklarını söyledi.

Firmanın bünyesinde 600 adet 2014 -2017 model tır bulunmakta. Yedi adet toplam 100000 m2 kapalı depolama alanı İstanbul,İzmir ,Tekirdağ olmak üzere operasyon merkezi bulunan firmanda 1270 kişi çalışıyor

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA