Görev süresi doldu! işte yeni işi… | Yakından Kumanda

SON DAKİKA

Yakından Kumanda

Görev süresi doldu! işte yeni işi…

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen’in, görevini tamamlamasının ardından ülkenin önde gelen düşünce kuruluşlarından Brookings Enstitüsünde görev alacağı bildirildi.

Görev süresi doldu! işte yeni işi…
Bu haber 04 Şubat 2018 - 12:02 'de eklendi ve 2 kez görüntülendi.

Başkent Washington’da bulunan Brooking Enstitüsünden yapılan  açıklamada, 4 yıllık başkanlık dönemi resmi olarak yarın sona erecek Yellen’in, 5  Şubat’tan itibaren kıdemli uzman olarak kuruluşta çalışmaya başlayacağı  belirtildi. 

Selefi Ben Bernanke’nin yolunu izleyerek Brookings’in kadrosunda yer  almayı kabul eden Yellen, konuya ilişkin yazılı açıklamasında, “Brookings  Enstitüsü’ne katılmaktan mutluluk duyuyorum.” ifadesini kullandı.
 
Yellen, ABD Başkanı Donald Trump’ın kendisini yeniden başkanlığa aday  göstermemesinin ardından Fed’den tamamen ayrılacağını açıklamıştı. Fed’in ilk  kadın Başkanı Yellen’in istifa etmemesi halinde 2024’e kadar yönetim kurulu üyesi  olarak kurumda kalma hakkı bulunuyordu.
 
Yellen’in 4 yıl süren başkanlık döneminde özellikle istihdam alanında  çok iyi iş çıkardığını düşünen ekonomistler, Fed’in ilk kadın başkanının, halefi  Jerome Powell’a başarılı bir miras bıraktığını vurguluyor.
 
Trump’ın Fed Başkanı seçtiği Powell, yeni görevine 5 Şubat Pazartesi   başlayacak. 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA