SON DAKİKA

Yakından Kumanda

Genç Gelecek Kariyer Günleri Nisan’da Sancaktepe’de

Sancaktepe’de gençlere geleceklerini planlama konusunda yardımcı olmayı amaçlayan ‘genç gelecek kariyer günleri’ 5-6-7 nisan tarihlerinde.

Genç Gelecek Kariyer Günleri Nisan’da Sancaktepe’de
Bu haber 31 Mart 2018 - 8:57 'de eklendi ve 5 kez görüntülendi.

Maltepe Üniversitesi, Sancaktepe Kaymakamlığı, Sancaktepe Belediyesi ve Sancaktepe İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ‘Genç Gelecek Kariyer Günleri’ 5-6-7 Nisan günlerinde Sancaktepe Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesinde yapılacak. Yapılan açıklmada; ‘Genç Gelecek Projesi’, Sancaktepe’de gençler arasında iletişim ve dayanışmanın güçlenmesini, gençlerin zamanlarını etkili kullanabilmelerini ve kendilerini geliştirmek için modern ve nezih mekânlarda daha çok okuyan, daha çok düşünen, daha çok üreten bir toplum inşasını hedefliyor. Proje çerçevesinde düzenlenen ‘Genç Gelecek Kariyer Günleri’ ise geleceğin mesleklerini ön plana çıkararak gençlere geleceklerini planlama konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor. 

‘Genç Gelecek Kariyer Günleri’ne liselerin yanı sıra kariyer konusunda soru işaretleri olan üniversite hazırlığındaki gençler de katılabilecek. Üç gün sürecek programda sektörden ve üniversiteden katılımcılar olacak. Kontenjanla sınırlı olan programa kayıtlar için başvurular internet üzerinden yapılacak. Programa liseler grup olarak başvuru yapacağı bildirilirken katılımcılara sertifika verilecek. Genç Gelecek Kariyer Günleri’nde akademisyenler, teori ve uygulamaya yönelik bilgileri, Türkiye’nin önde gelen sektör temsilcileri ve iş insanları ise kariyer basamaklarındaki deneyimlerini öğrencilere aktaracak. Kariyer Günlerinde gençlerin üniversitelilerle etkileşimini sağlamak üzere Maltepe Üniversitesinin Kariyer, Turkishwin kulüpleri de külliyede stant açacaklar.

Program kapsamında kısa film yarışması düzenlenecek 

Genç Gelecek Kariyer Günleri çerçevesinde düzenlenen kısa film yarışması, bölgedeki lise öğrencilerin gelecekteki mesleklere duyarlıklarını ve üreticiliklerin artırması amacıyla düzenlenirken, yarışma jürisinde, Sancaktepe Millî Eğitim Şube Müdürü Osman Afacan, Sancaktepe Millî Eğitim Şube Müdürü Hale Bağçe Özbaş, Sancaktepe Belediyesi Kültür Müdürü Mehmet Emin Yavuz, Sancaktepe Belediyesi Sinema Kulübü Eğitmeni Tuğba Kozan, Maltepe Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. Betül Çotuksöken, Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Yıldız, Maltepe Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Gonca Telli, Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oktay Yalın, Maltepe Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü Başkanı Dr. Hakan Aytekin, Tolga Çınar Mesleki ve Teknik Lisesi Müdürü Mehmet Tok ve Sanatçı Ediz Hun bulunduğu bildildi. Kısa Film yarışmasının ödül töreni 7 Nisanda yapılacak.

Katılımcılar: 

Program, özel sektörden Metro Cash and Carry Liderlik ve Gelişim Müdürü Aslı Manoğlu Keçeci, Triodor A.Ş. Oyun Tasarımcısı ve Takım Lideri Uğur Akın, Innova Bilişim Çözümleri A.Ş. Proje Yöneticisi Muhammed Akgün, Turkcell Global Bilgi Müşteri Çözümleri Kıdemli Yöneticisi Ahmet Salt Tarımcı, Yönetim Danışmanı Fatma Yıldız, Klickar Ltd. Kurucusu Deniz Altun, Opak Lens A.Ş. Satış Müdürü Hülya Kurt Şenyüz’ün katılımıyla gerçekleşecek. 

Maltepe Üniversitesinden akademik olarak konuşma yapacak katılımcılar: Prof. Dr. Gonca Telli, Dr. Mürşide Özgeldi, Dr. İlkün Orbak, Dr. Uğur Baran Kasırga, Dr. Övünç Meriç, Dr. Melda Köse Marduç, Dr. Melik Karabıyıkoğlu ile Maltepe Üniversitesi Mezunlarla İletişim Kariyer ve Araştırma Merkezi Müdürü Elif Sungur. Sanatçı Ediz Hun ise Cumartesi günü gerçekleşecek programda konuşmacı olacak.  

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA