SON DAKİKA

Yakından Kumanda

Bakan Albayrak: Türkiye artık terörün arkasındaki güçlerle de bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi veriyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak,

Bakan Albayrak: Türkiye artık terörün arkasındaki güçlerle de bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi veriyor
Bu haber 26 Mart 2018 - 12:56 'de eklendi ve 6 kez görüntülendi.

Albayrak, Hayri Gür Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Trabzon 6.  Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada, yaklaşık üç aydır çok sayıda kongrenin  büyük coşkuyla gerçekleştirildiğini belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan’ın katıldığı kongrelerde ise ayrı bir heyecan ve coşkuya tanıklık  ettiklerini söyledi.

Kongrelerin büyük heyecan yaşattığını ve yeni bir ruhun tazelenmesi  noktasında önemli olduğunu belirten Albayrak, “Başka partiler için, başka siyasi  oluşumlar için rekabet, hırs, haset, kırgınlık, kavga manası ifade etse de AK  Parti için yeniden bir dirilişin, yeniden bir paylaşmanın vesilesi olduğu günler  olur. Bugünkü kongremiz bu manada 2019’a giderken Trabzon’um için, Trabzon’umuz  için güzel bir başlangıç olacak.” diye konuştu.

Albayrak, tarihi günlerden geçildiğine dikkati çekerek, şöyle devam  etti:

“15 yıldır Türkiye olarak biz fiili bir savaş içerisindeyiz. İşte  Suriye, Irak, Türkiye olarak bir savaş içerisindeyiz. Ben artık diyorum ki  Afrin’le birlikte Türkiye artık resmi bir savaşın içinde. Sınır ötesinde yaptığı  operasyonla resmi bir savaşla karşı karşıya. 100 sene önce ecdadın mücadele  ettiği bu Kurtuluş Savaşı’ndan çok daha çevik ve çetin bir Kurtuluş Savaşı ile  karşı karşıya. İzliyoruz değil mi? Afrin’de Türkiye bir avuç çapulcu terör  örgütüne karşı mı savaşıyor? O tünellerde yakalanan silahların, ele geçirilen  silahların hangi ülkelere ait olduğunu görüyoruz değil mi? Türkiye artık PKK,  PYD, YPG, FETÖ, DEAŞ, hangisi olursa olsun terör örgütleriyle değil, bunların  arkasındaki güçlerle de bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi veriyor.”

Partililere, “Türkiye olarak bu çevik ve çetin Kurtuluş Savaşı  mücadelesinde, Türkiye’nin başındaki Başkomutanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu  mücadelede Trabzon olarak yanında durmaya var mıyız?” sorusunu yönelten Albayrak,  aldığı “Evet” cevabı üzerine, şunları kaydetti:

“Elhamdülillah. İşte bu şuur ve aşkla inşallah bu kurtuluş  mücadelesinin en kritik tarihlerinden bir tanesi olacak olan 2019 seçimlerinde de  AK Parti teşkilatı olarak inşallah ülkemizin ve milletimizin Trabzon olarak  yüzünü ağartacak bir seçim sonucu için bugün yenilenen, güçlenen teşkilatımızla  inşallah Trabzon’umuzu 61’ler diyorduk, artık 61’leri aştık 65-70, daha ötesine  taşıyacak seçim zaferi için Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti’yi yukarılara  taşımaya var mıyız?”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA